Szamotuły – Koźle 2021: Memoriał Jarka Rakocy

Trzeci złoty medal w tym sezonie!

Wczoraj wróciliśmy z zawodów psich zaprzęgów Szamotuły – Koźle 13-14.11.2021, których organizatorem był nasz klub KS Wolf Team. Zawody te były dla nas szczególnie wyjątkowe, bo był to memoriał naszego Taty, naszego Mentora, Jarka Rakocy. Dziś mija dokładnie rok od kiedy Jarka nie ma już z nami…
 
Krystian Rakocy wraz ze swoją czwórką, w składzie Raya, Ragnar, Floki i Kenai zdobyli 1 miejsce w klasie DR4 NB1, która właśnie była klasą memoriałową, a wystartowała w niej czołówka polskich zawodników ścigających się w czwórkach.
 
Natalia Rakocy wystartowała z innym składem niż dotychczas, czyli z Levi i Inkim w klasie DS2 NB1 i zdobyła 4 miejsce znów ocierając się o podium. Jest zadowolona, gdyż każde zawody to dla Natalii nabieranie doświadczenia i szlifowanie jazdy na hulajnodze z dwoma psami.
 

Memoriał Jarka Rakocy

Szczególne podziękowania dla całej ekipy klubu KS Wolf Team, Stanisława Jaskułki oraz wszystkich osób zaangażowanych w organizację memoriału. Jarek 20 lat poświęcił pasji, jaką są psie zaprzęgi. Był jednym z prekursorów tego sportu w Polsce i jednym z niewielu zawodników z tak długim stażem w tym sporcie.