Mistrzostwa Polski Dryland 2018

krystian-rakocy-mistrzostwa-polski-2018-podium

Mamy to! Krystian Rakocy zdobył podwójne Mistrzostwo Polski w klasach DR4 NB (C1) oraz DS1 NB (SC1-1), a Natalia Rakocy zdobyła tytuł II Wice-Mistrzyni Polski w klasie DCW (CCK)! Jesteśmy mega dumni z naszych psiaków! Jest to dla nas wielki udany powrót!

W weekend 24-25 listopada odbyły się Mistrzostwa Polski Dryland 2018 w miejscowości Koźle (gm. Szamotuły).Nasz team wystartował w sumie w trzech klasach. Krystian Rakocy tym razem obstawił dwie klasy – C1, czyli zaprzęg złożony z 4 psów rasy siberian husky oraz SC1-1, czyli klasę, w której zawodnik startuje na specjalnej sportowej hulajnodze ciągniętej przez jednego psa. W obu tych klasach zdobył tytuł Mistrza Polski.

krystian-rakocy-mistrz-polski-2018
Krystian Rakocy - Mistrz Polski w klasie C1

Natalia standardowo wystartowała w klasie canicross kobiet, czyli biegacz z psem i zdobyła tytuł II Wice-Mistrzyni Polski wraz z Levi. 

Natalia Rakocy - II Wice Mistrzyni Polski w klasie CCK

Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych wszystkich psiaków. Szczególnie dumni jesteśmy z naszego młodego czteropsiego zaprzęgu, który zadebiutował w tym sezonie po raz pierwszy na zawodach Pucharu Polski na początku listopada zdobywając pierwsze miejsce, a następnie zdobył wysokie piąte miejsce na Mistrzostwach Świata, które odbyły się 17-18 listopada na Słowacji, a teraz sięgnął po Mistrzostwo Kraju. Bezcenne okazało się doświadczenie najstarszego w tym zaprzęgu psa o imieniu Inky, który genialnie poradził sobie w roli lidera i poprowadził młodsze psy. Wraz ze zdobytym z Guy’em w klasie SC1-1 tytułem jest to już 6-sty tytuł Mistrza Polski w sportowej karierze 23-letniego Krystiana i jego czworonożnych przyjaciół.

Krystian Rakocy - Mistrz Polski w klasie SC1 NB1

Po dwóch sezonach przerwy związanej z przeprowadzką naszym celem na ten sezon był powrót do ścigania jak najlepiej nam się to uda. Dzięki włożonemu ogromowi pracy oraz intensywnym treningom zarówno z psami jak i treningom indywidualnym udało nam się osiągnąć postawione na ten sezon cele. Do pierwszych zawodów w sezonie nie mieliśmy pojęcia czego możemy się spodziewać rywalizując z innymi zawodnikami, ponieważ w ostatnim czasie nie mieliśmy porównania. Chociaż Mistrzostwa Polski były ostatnimi w tym sezonie zawodami, dla nas nie oznacza to przerwy w treningach. Aby utrzymać w przyszłym sezonie zdobyte tytuły i poprawić wyniki na arenie międzynarodowej, przed nami i naszymi psiakami jeszcze sporo pracy, ale najpierw kilka dni zasłużonej regeneracji.

Natalia Rakocy - II Wice Mistrzyni Polski w klasie CCK

DR4 NB / C1: Krystian Rakocy &
INKY (Life in Wolf)
RAYA Wild Freespirit Leveris
RAGNAR Wild Freespirit Leveris
FLOKI Wild Freespirit Leveris

DS1 NB / SC1-1: Krystan Rakocy & Of Macmuirich R II Run’s GUY

DCW / CCK: Natalia Rakocy & Blue Neptune’s LEVERRIER