Mistrzostwa Polski 2019

krystian-rakocy-mistrzostwa-polski-2019

Krystian Rakocy obronił tytuł Mistrzosta Polski w klasie DR4 NB (C1) oraz zdobył tytuł Vice-Mistrza Polski w klasie DS1 NB (SC1-1).

W weekend 12-13 października odbyły się Mistrzostwa Polski Dryland 2019 tym razem w miejscowości Rudy Raciborskie. Mistrzostwa były jednocześnie pierwszymi zawodami w sezonie 2019/20. Krystian wystartował w tych samych klasach, w których w zeszłym roku zdobył podwójne Mistrzostwo Polski, czyli w klasie DR4 NB (zaprzęg z czterema psami) oraz DS1 NB (zaprzęg z jednym psem). W klasie DR4 NB udało mu się obronić tytuł Mistrza Polski, który wywalczył w ubiegłym sezonie, a w klasie DS1 NB zdobył tytuł Vice-Mistrza Polski.

Krystian w okresie treningowym przed mistrzostwami zmagał się z bardzo ciężką decyzją – ostatecznie zmienił skład swojej czwórki i dał szansę najmłodszemu psu w stadzie. Kenai, czyli 1,5 letni pies, dla którego jest to pierwszy sezon zawodów, a Mistrzostwa Polski były debiutem ostatecznie zastąpił swojego ojca, doświadczonego lidera – Inkiego, który w ubiegłym sezonie poprowadził młodsze psy do zwycięstwa na Mistrzostwach Polski i zdobycia 5 miejsca na Mistrzostwach Świata.

Krystian Rakocy na podium

Krystian Rakocy - Mistrz Polski 2019 w klasie C1 (DR4 NB)

Na zawodach pogoda nie była korzystna dla zawodników i ich czworonożnych przyjaciół – było za ciepło, dlatego Sędzia Główny zawodów zdecydował o skróceniu tras o połowę długości, do dystansu 2,5 km. Na tak krótkim dystansie jeden błąd zawodnika mógł zadecydować o utracie pozycji, ponieważ walka często odbywa się na sekundy. Tylko bezbłędny przejazd mógł zagwarantować zwycięstwo.

Natalia Rakocy natomiast nie walczyła w tym sezonie o tytuł mistrzowski, ponieważ szykuje się do startów w zaprzęgach i jest w trakcie wyrabiania stosownej licencji zawodniczej. Wystartowała w klasie SC1-1 (LZ) i zajęła I miejsce.

Natalia Rakocy - klasa SC1-1

Natalia Tucholska - I miejsce w klasie SC1-1 (LZ)

Składy:

DR4 NB / C1: Krystian Rakocy &
RAYA Wild Freespirit Leveris 
RAGNAR Wild Freespirit Leveris 
FLOKI Wild Freespirit Leveris
KENAI Wild Freespirit Leveris

DS1 NB / SC1-1: Krystan Rakocy & Of Macmuirich R II Run’s GUY

SC1-1 Natalia Rakocy & INKY (Life in Wolf’s)