Rozpoczęcie sezonu Dryland 2015 - 13 Lubieszowski Cross

W miniony weekend (21-22.03.2015) odbył się 13 Lubieszowski Cross - pierwsze zawody w sezonie Dryland 2015. Organizatorem zawodów był jak zwykle klub Cze-Mi. Nasz TEAM obsadził w sumie trzy klasy, Krystian Rakocy wystartował w klasach C1 i D1, a Natalia Tucholska w klasie CCK. Natalii niestety nie udało się ukończyć zawodów ze względu na odniesioną pierwszego dnia kontuzję kostki.

• Krystian Rakocy & Buli, Borys, Iron, Inky - I miejsce w klasie C1
  • Krystian Rakocy & Guy, Egon - I miejsce w klasie D1

krystian-rakocy-c1-psie-zaprzegi

Pierwszego dnia pogoda nie była przyjazna dla naszych czworonogów, a Krystian ze swoją czwórką startował w samo południe. Słońce i za wysoka temperatura nie pozwalały na jazdę na maxa. Mimo niekorzystnej pogody psiaki dawały z siebie wszystko. Niestety odbiło się to na Ironie i po trzeba było go schłodzić. W D1 dystans był krótszy i nie było większych problemów. Więcej problemów miała  Natalia, która skręciła kostkę na zbiegu w połowie trasy. Mimo tego walczyła do końca i ukończyła pierwszy etap zawodów. Nie obeszło się jednak bez pomocy ratowników medycznych.

natalia-tucholska-cck-psie-zaprzegi

Drugiego dnia temperatura spadła do blisko 0 stopni - można dać z siebie wszystko. Natalia niestety zmuszona została zrezygnować ze startu drugiego dnia ze względu na odniesioną kontuzję. Krystian ma plan obronić pierwszy czas w klasie C1 - 17 sekund przewagi nad Markiem Jancem i nadrobić 3 sekundy straty w klasie D1 do Patryka Pietrusiaka. W obu klasach na trasie nie było większych problemów. Udaje się zrealizować plan i ostatecznie Krystian Rakocy kończy zawody zdobywając pierwsze miejsce w klasie C1 oraz w klasie D1.