Minikowo 2014

Minikowo 2014

W dniach 04-05.10.2014r. odbyły się pierwsze (po letniej przerwie) zawody psich zaprzęgów w ramach Pucharu Polski i Ligii Zaprzęgowej w Minikowie. Organizatorem zawodów był jak co roku klub Sfora Nakielska.

krystian-rakocy-minikowo-2014

Warto podkreślić, że na tych zawodach debiutowały nasze trzy młode psiaki: Iron, Inky i Guy oraz nowy zawodnik naszego TEAM'u: Natalia Tucholska. W sumie obsadziliśmy aż trzy klasy: C1, D1 oraz CCJK (LZ). Oto składy:

Krystian & Buli, Egon, Iron, Guy - C1 (DR4 NB)
Krystian & Emik, Inky - D1 (DS2 NB)
Natalia & Eika - CCJK (LZ)

Krystian w C1 wystartował z liderami swojej doświadczonej czwórki (Buli i Egon) i dwoma młodymi psami (Iron i Guy). Dla młodych było to coś zupełnie nowego, bo na treningach nie ma widzów, fotografów na trasie, nagłośnienia, taśm itd. Guy był niestety trochę wystraszony, ale mimo tego udało nam się zdobyć II miejsce ustępując złoto Grażynie Kapsie o kilkanaście sekund.

W D1 wystartował Emik i Inky. Tutaj pierwszego dnia zawodów nie było większych problemów. Drugiego dnia Emik miał zły humor i dużą część trasy wolał biec po polu niż po drodze. W tej klasie również zdobyliśmy srebro.

Po raz pierwszy na zawodach psich zaprzęgów wystartowała Natalia (+ Eika) i zdobyła złoty medal w klasie CCJK (LZ). Warto dodać, że miała ona lepszy czas od większości kobiet startujących w CCK (LZ) i wszystkich mężczyzn z CCM (LZ) co dało jej drugi czas ze wszystkich startujących w wyżej wymienionych klasach! 

natalia-tucholska-minikowo-2014

   

Our Kennel  

logo - Wild Freespirit Leveris - big grafit

   

Stud Dogs  

   

Breeding Female  

   

Nasi Przyjaciele  

   
© RakocyTEAM