RakocyTEAM na Mistrzostwach Francji!

RakocyTEAM zdobywa II miejsce na Mistrzostwach Francji!

W tym sezonie musieliśmy zrezygnować z Mistrzostw Polski Dryland, które tym razem odbyły się w Kamionce. Zdecydowaliśmy się jednak wystartować na Mistrzostwach Francji Dryland. Zawody odbyły się 7-8 grudnia w niewielkim, ale przepięknym mieście Lamotte-Beuvron (Centralna Francja) oddalonym o ponad 1500km od Wągrowca! Dokładnym miejscem zawodów był Parc Equestre Federal (jedna z największych stadnin koni w Europie), a organizatorami zawodów byli Anne i Jerome Paveau (Fun Running Dogs).

lamotte-beuvron-mistrzostwa-francji

Trasa o dystansie 7,2km była poprowadzona częściowo na terenie Parc Equestre Federal i częściowo przez las. Krystian standardowo wystartował w klasie z czterema psami (z Bulim, Egonem, Borysem i Szarym). Razem z nim wystartowali czołowi zawodnicy nie tylko Europy, ale również całego świata, m.in. Didier Ozel – zdobywca tytuły Mistrza Świata 2009 roku w klasie C1 (cztery psy Siberian Husky).

lamotte-beuvron-mistrzostwa-francji2

Różnice czasowe między pierwszą trójką w klasie C1 po pierwszym dniu nie były duże. Najszybszy okazał się Chappe Pierre z czasem przejazdu 15:43min. Krystian stracił do niego 14sekund (15:57min) i uplasował się na drugim miejscu. Trzeci czas zdobył Ludovic Brasseur, który był wolniejszy od Krystiana o 18sekund (16:15min).

Drugiego dnia cała trójka poprawiła swoje czasy i utrzymała pozycje na podium. Chappe uzyskał czas 15:27min. Tym razem Krystian stracił do niego tylko 3sekundy (15:30min)! Ludovic poprawił swój czas o 17sekund (15:56min). Po dwóch dniach podium wyglądało następująco:

I miejsce Chappe Pierre (FR) – 31:10min
II miejsce Krystian Rakocy (POL) – 31:27min
III miejsce Ludovic Brasseur (B) – 32:11min

lamotte-beuvron-mistrzostwa-francji3

   

Our Kennel  

logo - Wild Freespirit Leveris - big grafit

   

Stud Dogs  

   

Breeding Female  

   

Nasi Przyjaciele  

   
© RakocyTEAM